четвер, 28 березня 2013 р.

УРОК 19 Клас 9


УРОК № 19                        Клас                9
ТЕМА.                          Основи Інтернету
Мета: сформувати в учнів поняття про глобальну мережу Internet, про сервер та робочу станцію, ресурси Internet протоколи передавання даних; сформувати в учнів знання про призначення й структуру мережі Інтернет, адресацію в Інтернеті, способи підключення до Інтернету; сприяти розвитку навичок самостійної та групової роботи, наукового світогляду, абстрактного мислення, творчого підходу до вирішення проблеми; активності, самостійності, пізнавальної діяльності, прививати вміння і навички навчальної роботи; виховувати креативне та логічне мислення, взаємодопомогу, почуття поваги один до одного; виховувати в учнів добре ставлення до навчання, креативний та неординарний підхід до вирішення поставленої задачі, культуру мови, естетичні погляди, дисциплінованість; вимогливість до себе, творчі джерела особистості.
Методи, використані на уроці: інтерактивна вправа «Барон Мюнхаузен», інтерактивний метод «Мета, план», робота в малих групах (метод навчаючи-навчаюсь), метод "Мікрофон"
Список літературних джерел:
1.     Всеукраїнська газета для вчителів інформатики «Інформатика»//Науково-методичний журнал «Комп’ютер у сім’ї і школі»
2.     Левченко О. М., Завадський І. О., Прокопенко Н. С.. Основи Інтернету, К.: Видавнича група BHV, 2009
3.     Морзе Н.В. Методика навчання інформатики. Частина 3. – Тернопіль: Навчальна книга, 2004 – 196с.
4.     Ривкінд І.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В. Інформатика. 9 клас. Підручник для загальноосвітніх навчальних закладів. – К.: Генеза, 2009 – 296с.
5.     Статті в Internet.
6.     Усі уроки інформатики 9 клас Навчально-методичний посібник Костриба О. В. – Х.: Вид. група «Основа», 2010
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютер, інструкції з ТБ в комп'ютерному кабінеті
Програмне забезпечення: Інтернет
Очікувані результати: учні розуміють функції Інтернет-провайдерів; наводять приклади URL-адрес і доменних імен; вільно користуються URL-адресами ресурсів та пояснювати їх структуру; відкривають у вікні браузера веб-сторінку із заданою адресою.
Структура уроку:
1.     Організаційний момент. (2хв.)
2.     Актуалізація опорних знань. (5хв.)
3.     Мотивація навчальної діяльності. (5хв)
4.     Оголошення теми, мети, завдань уроку. (2хв)
5.     Вивчення нового матеріалу. (20хв.)
6.     Закріплення, систематизація та узагальнення знань. (7хв.)
7.     Підведення підсумків уроку (2 хв.)
8.     Домашнє завдання (2хв.)
ХІД УРОКУ
I. Організаційний етап
II. Актуалізація опорних знань
На попередніх уроках ви познайомились з поняттями глобальної та локальної комп’ютерних мереж; робочої групи, домену, користувача й сеансу користувача; сервера та клієнтського комп’ютера, протоколу, що застосовуються в локальних мережах; обладнанням, необхідним для організації локальної мережі та підключення до неї комп’ютерів;із засобами та методами роботи в локальній мережі. Зараз ми перевіримо рівень засвоєння вами знань за допомогою інтерактивної вправи «Барон Мюнхаузен». Ви повинні спростувати брехню Барона Мюнхаузена, тобто відповісти на моє твердження «Так»  або «Ні».
Інтерактивна вправа «Барон Мюнхаузен» 
Твердження Так/Ні 
1.     Комп’ютери, які надають доступ до власних ресурсів іншим комп’ютерам – сервер. Так 
2.     В одноранговій мережі кілька комп’ютерів сервери інші клієнти. Ні
3.     У бездротових мережах роль комутатора виконує точка доступу. Так
4.     У всіх мережах середовищем передавання даних є кабель. Ні 
5.     За призначенням мережі поділяються на локальні і глобальні. Ні
6.     Предавання даних здійснюється на основі набору протоколів ТСР/ІР. Так
7.     Першою дротовою мережею була AlohaNet. Ні 
8.     Домен – це група комп’ютерів, які централізовано обслуговуються спільним сервером. Так
9.     Протокол ТСР визначає правила розбиття даних на пакети, їх доставку до адресата й об’єднання в єдине ціле. Так
10.  Локальний комп’ютер дає доступ до своїх ресурсів користувачу, який за ним працює через комунікаційні пристрої. Ні
11.  По відношенню до користувача, який працює в мережі ПК може бути локальним та віддаленим. Так
Ви добре засвоїли попередню тему, то ж ми можемо сміливо і впевнено крокувати далі інформативними просторами.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності 
Інтерактивний метод „Мета, план”
Діти! В сучасному суспільстві кожна людина, кожен  з вас майже день у день працює в славнозвісній павутині Інтернет. А чи задумувались ви коли-небудь чи завжди Інтернет несе в собі користь?!. Зараз я пропоную Вам це з’ясувати. Об’єдную вас у дві групи. Одна група доводить, що Інтернет це добро, інша – зло.
Відповіді на питання пов’язані із цією проблемою складаєте за 4-ма позиціями:
·        Реальний стан справ,
·        Як повинно бути,
·        Чому у дійсності саме так, а не як повинно бути,
·        Пропозиції.
Завдання виконується на плакаті за схемою (всі чотири поля заповнює кожна група):
Проблема
Інтернет добро чи зло?

Реальний стан справ.

Як повинно бути?

Чому у дійсності саме так, а не як повинно бути?

Пропозиції.

Обговорення проблеми, висловлення думок.

IV. Оголошення теми, мети, завдань уроку.
Сьогодні ми навчимося вільно користуватися URL-адресами ресурсів та пояснювати їх структуру
Тема уроку «Основи Інтернету».
Мета уроку:
·          ознайомитися з призначенням мережі Інтернет, поняттями URL-адреси, IP-адреси, та доменного імені;
·           з правилами адресації ресурсів в Інтернеті;
·          з призначенням основних протоколів Інтернету;
·        з функціями інтернет-провайдера;
·        розглянути приклади URL-адрес і доменних імен;
·        навчитися вільно користуватися URL-адресами ресурсів та пояснювати їх структуру;
·         навчитися відкривати у вікні браузера веб-сторінку із заданою адресою;

V. Вивчення нового матеріалу (Метод «Наавчаючсь-навчаю». Робота в малих групах з новим матеріалом)
План вивчення теми
1.     Історія виникнення Інтернету.
2.     Структура мережі Інтернет.
3.     Адресація в Інтернеті.
4.     Способи підключення до Інтернету
Робота в малих групах з новим матеріалом
Діти! На минулому уроці ви були об’єднані в 4 групи. Вам пропонувалося вдома ознайомитись з новим матеріалом. Для цього групи отримали питання та рекомендації по розкриттю цих питань, а також продумати самостійно якими формами та засобами можна розкрити це питання: І група – «Історія виникнення Інтернету» (наприклад, створити презентацію для відтворення подій); ІІ група – «Структура мережі Інтернет» (наприклад, в рольовій грі продемонструвати схему під’єднання комп’ютерів до мережі Інтернет); ІІІ група – «Адресація в Інтернеті», (наприклад, рольова гра при поясненні структури URL-адреси); ІV група – «Способи підключення до Інтернету» (відеоролик або демонстраційну презентацію).
Ви повинні були в групах вдома опрацювати теоретичний матеріал, самостійно розподілити роль кожного члена в групі, підібрати методи, форми та засоби для розкриття решті учням своєї теми. А також продумати завдання, які потім використовуються для перевірки рівня засвоєння відповідної теми.
Групи по черзі розкривають свої питання, перевіряють, як інші групи засвоїли їх матеріал. По закінченню виступу кожної групи разом даємо відповіді на поставлені мною запитання:
1. Що було перед посилкою виникнення мережі Інтернет?
Найперша глобальна мережа?
День народження Інтернету?
Всесвітній день Інтернету?
2. Протоколи мережі Інтернет?
Провайдер?
Як приєднуються ПК до Інтернету?
Проект Інтернет2?
3. Структура ІР адреси?
Домени та їх рівні?
Структура URL-адреси
4. Канали підключення до мережі Інтернет?
Типи об’єктів мережних підключень?
Як визначити, які мережні підключення створені на комп’ютері?
Слово вчителя: Зараз метод "Мікрофон" надасть можливість кожному з вас висловити свою думку чи позицію щодо роботи в групах. Що сподобалось вам, що ні, щоб ви хотіли додати або змінити.
Виступи учнів
VI. Закріплення, систематизація та узагальнення знань.
1. Виконання вправ:
1). За підручником вправа 7 с.176.
2). Заповнити таблицю даними про адреси ресурсів у мережі.
Адреса
Структура адреси
Приклади
ІР-адреса


Доменне ім’я


URL-адреса


2. Додаткові завдання
1). Закiнчити речення:
·        Складова протоколу (ТСР) забезпечуе...
·        Складова протоколу (‘Р) забезпечуе...
·        Для пiдключення до мережi Iнтернет необхiдно...
2) Заповніть таблицю.
Назва хосту
ІР-адреса хосту
www . rambler. ru

www.list.ru

www.yahoo . com

www.du.kiev.ua

VIII. Підведення підсумків уроку
Оголошення оцінок, обговорення помилок, загальних питань, що виникли при вивченні теми.
IX. Домашнє завдання
1. Завдання за підручником: опрацювати с.169-175, виконати вправи 5*,6,9 с.177.
2. Написати звіт про локальну комп’ютерну мережу, що функціонує в школі.
Основні питання:
·        тип мережі;
·        кiлькiсть комп’ютерiв;
·        тип мережної операційної системи;
·        топологія комп’ютерної мережі;
·        апаратні забезпечення мережі.

Немає коментарів:

Дописати коментар